مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت برنامه های مختلفی وجود دارد. قرار گرفتن در بهترین گروه برای  مهاجرت به کانادا شرط اصلی موفقیت در اخذ اقامت است. قوانین مهاجرت به کانادا و مدارک لازم به صورت ماهانه تغیر می‌نمایند و آگاهی از جدیدترین قوانین شرط لازم موفقیت است. از طرفی هر پرونده مهاجرتی شرایط خاص خود را دارد و ممکن است قابل استفاده برای فرد دیگر نباشد.

شرایط مهاجرت به کانادا

در ابتدا می‌توانید برنامه های اصلی مهاجرت به کانادا را در این صفحه مطالعه فرماید. چنانچه  شرایط شما نزدیک به هر کدام استان است جهت بررسی دقیق‌تر پرونده, شما می توانید به ما ایمیل ارسال کنید. مشاورین ما پس از بررسی فایل شما، در صورت واجد شرایط بودن، مراحل تشکیل پرونده را در مشاورهٔ اولیه توضیح خواهند داد. در این مرحله شما از طریق تلفن با وکیل رسمی و متخصص مهاجرت و مورد تایید دولت کانادا صحبت خواهید کرد. سپس در مرحلهٔ بعدی و پس از عقد قرارداد بین متقاضی مهاجرت به کانادا و این گروه مهاجرتی پرونده شما وارد مرحله تشکیل رسمی پرونده می‌گردد.پس از دریافت مدارک و کنترل دقیق و تنظیم فرم‌ها، پرونده به ادارهٔ مهاجرت کانادا ارسال می‌گردد. پس از ارسال پرونده تا زمان دریافت ویزای کانادا، این مجموعه با انجام پیگیری‌های لازم زمینه تسریع پرونده شما را فراهم خواهد نمود..

مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق استان انتاریو

دولت کانادا از این که مهاجرين مهارت ها و دانش ارزشمندی را وارد بازار کار این کشور می کنند و در پيشرفت اقتصاد کانادا مشارکت دارند امکانات عالی برای جذب نیروی کار برای داوطلبان اخذ اقامت این کشور فراهم نموده. استان انتاريو همواره بعنوان يک مقصد محبوب دربین تمامی متقضیان مهاجرت به کانادا شناخته شده است. اين برنامه به کارفرمايان در انتاريو امکان جذب و نگهداری افراد آموزش ديدۀ بين المللی، از جمله دانشجويان بين المللی را می دهد. اين برای کارفرمايانی که برای پيدا کردن کارکنان ماهرمورد نيازشان مشکل دارند، سودمند است.

هردو دولت فدرال و استانی در امر مهاجرت نقش دارند. دولت انتاريو از طريق برنامۀ فرصتها در انتاريو، افراد را انتخاب و به دولت فدرال برای گرفتن اقامت دائم معرفی می کند. کليۀ ويزاهای اقامت دائم برای کانادا توسط دولت کانادا و ازطريق ادارۀ تابعيت و مهاجرت کانادا (CIC) بررسی وتأييد قرار می گيرد.

روشهای مهاجرتی از طریق برنامه استانی انتاریو به سه گروه زیر تقسیم می شود:

مهاجرت از روش دانشجویان فوق لیسانس و دکتری :

 • قصد اقامت و کار در استان انتاریو را داشته باشید.
 • شما بايد فارغ التحصيل و يا در ترم آخر دورۀ فوق ليسانس و یا دکتری از يکی از دانشگاه های واجد شرايط در کانادا باشيد.
 • طول تحصیل شما بیش از یکسال و تمام وقت بوده باشد.
 • در کمتر از ۲ سال پس از فارغ التحصیلی جهت مهاجرت اقدام نمایید.
 • در حال حاضر در استان انتاریو اقامت داشته و دارای اقامتی قانونی در کانادا باشید.
 • آزمون زبان آیلس (IELTS) و یا تف (TEF) را گذرانده باشید. (حداقل نمره آیلس ۷ و حداقل نمره تف ۵ می باشد)
 • نشان دهید که در آمدی یا پس اندازی دارید که برای مدتی می توانید خود و خانواده خویش را از نظر مالی تامین نمایید.
 • نشان دهید که در ۲ سال گذشته حداقل یکسال در انتاریو زندگی کرده اید.

مهاجرت از روش دانشجویان لیسانس و کالج :

 • شما بايد فارغ التحصيل و يا در ترم آخر دورۀ فوق ديپلم يا ليسانس از يکی از مؤسسات واجد شرايط  تحصیل در کانادا باشيد.
 • شما بايد حداقل نيمی از دورۀ تحصيلی خود را در کانادا گذرانده باشيد.
 • شما بايد يک پيشنهاد کار دائم و تمام وقت از کارفرمایی در انتاریو داشته باشید.

مهاجرت از روش گروه عمومی انتاریو :

 • این گروه بر روی کارفرمايان انتاريو که واجد شرايط تأمين اشتغال به کار تمام وقت برای کارکنان خارجی باشند، باز است. کارفرمايان انتاريو لازم است که از برنامۀ فرصتها در انتاريو تقاضا کنند تا مراحل بررسی اوليه و تأييد شغل پيشنهادی آنها را انجام دهند.
 • فرصتها در انتاريو به کارفرمايان انتاريو اجازه می دهد تا نيروی کارماهر مورد نيازشان را پيد ا کنند. فقط شغلهای مديريتی، حرفه ای و صنعتگران ماهردرنظر گرفته خواهند شد.
 • کارفرمايان می توانند کارکنان خارجی يا دانشجويان بين المللی را برای شغلهای مورد تأييد، استخدام کنند، چه در خارج باشند و چه بصورت قانونی در کانادا( بعنوان کارکنان موقت خارجی، دانشجو يا ديدار کننده) باشند. کليۀ معرفی شدگان احتمالی که بعنوان ديدار کننده يا مقيم درکانادا هستند، لازم است شواهد دال بر وضعيت مهاجرت خود را همراه فرمهای درخواست خود ارائه کنند.
 • کارکنان خارجی درصورتيکه درخواست اشتغال در يک حرفه يا صنعت نظام دار داشته باشند، بايد حداقل دوسال تجربه کاری يا گواهی حرفه ای مناسب از انتاريو داشته باشند.
 • گروه عمومی همچنين به سرمايه گذاران اجازه می دهد تا کارکنان کليدی خود را به کانادا بياورند. برای واجد شرايط بودن، بايد سرمايه گذاری برای انتاريو اهميت چشمگيری داشته باشد، برای انتاريوئی ها ايجاد شغل کند، و مورد تأييد يکی از وزارتخانه های دولت انتاريو باشد.
مهاجرت از طریق تورنتو

مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری کبک

برنامه مهاجرت به کانادا از شیوه سرمایه گذاری کبک ویژه مدیران، سرمایه گذاران و صاحبان مشاغلی است که سرعت و راحتی برای  آنها الویت دارد. در این شیوه در این روش داوطلب نیاز به دانستن و مدرک زبان انگلیسی(آیلتس) و یا فرانسه ندارد و می تواند در هر نقطه از کانادا به زندگی خود ادامه دهد. در روش مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در کبک، که سریع‌ترین شیوه مهاجرت به کانادا نیز می‌باشد، متقاضی متعهد می‌گردد مبلغ ۲۲۰ هزار دلار کانادا را در اختیار دولت کانادا قرار دهد و در عوض هیچ گونه تعهدی پس از ورود به کانادا نخواهد داشت و خود و تمامی افراد خانواده قادر به کسب اقامت دائم و بدون هیچ‌گونه تعهد و شرط کانادا می‌باشند.

مهاجرت به کانادا کبک

مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی استانی

یکی از روشهای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت کانادا، برنامه مهاجرت از طریق کارآفرینی و سرمایه‌گذاری استانی برای تجار و مدیران دارای سابقه مدیریت و سرمایه به میزان تعیین شده است. این برنامه‌ها به دلیل توسعه اقتصادی و اشتغال زایی در کانادا و جذب سرمایه به وجود آمده‌اند. در این بخش بهترین برنامه‌های مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی و استانی  که می‌توانند متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری را برای برنامه‌های استانی خود (PNP) نامزد نمایند معرفی شده‌اند.

مهاجرت به کانادا از طریق استان پرنس ادوارد

 مهاجرت به کانادا از طریق  برنامه استانی پرنس ادوارد فرصت خوبی را برای داوطلبان مهاجرت به کانادا ارائه می سازد تا به وسیله این شهر نامزد اخذ اقامت دائم کانادا شوند، به این شرط که در این جزیره سرمایه‌گذاری کرده و کسب و کاری را مدیریت نمایند. پس از اخذ پذیرش، متقاضی با مقامات دولت کانادا در پرنس ادوارد قراردادی را امضا می‌نماید. این قرارداد متقاضی را ملزم می‌کند که کنترل صد در صد یک کسب و کار را از طریق خرید یک کسب و کار موجود یا تأسیس یک کسب و کار جدید در جزیره به دست گیرد.

متقاضی باید شرایط قرارداد را برآورده سازد تا وثیقه ۲۰۰٬۰۰۰ دلاری به او بازگردانده شود. شرایط قرارداد بر اساس اهداف متقاضی که در طرح تجاری بیان شده‌اند خواهد بود. متقاضی موظف است شرایط برنامه مهاجرت به کانادا از طریق پرنس ادوارد را برآورده سازد، شروط حداقل میزان دارایی خالص و میزان سرمایه‌گذاری را داشته باشد و یک وثیقه قابل بازگشت مشروط به مبلغ ۲۰۰٬۰۰۰ دلار کانادا در حساب امانی بگذارد. از این مبلغ وثیقه، ۲۵٬۰۰۰ دلار پس از شش ماه اقامت در جزیره پرنس ادوارد مسترد خواهد شد. ۲۵٬۰۰۰ دلار دیگر پس از یک سال اقامت در جزیره و ۱۵۰٬۰۰۰ دلار باقی مانده پس از اینکه متقاضی شرایط قرارداد امانی را برآورده کرد به او بازگردانده خواهد شد.

مزیتهای مهاجرت به کانادا از طریق استان پرنس ادوارد

 •  دریافت اقامت دائم به صورت مستقیم
 • بازگشت یک چهارم ودیعه قبل از انجام سرمایه گذاری، در صورت سکونت در استان
 • مبلغ پایین سرمایه گذاری
 • قابل بازگشت بودن ودیعه در صورت انجام سرمایه گذاری
 • سفر اکتشافی جهت آشنایی با استان، قبل از پرداخت ودیعه
مهاجرت از طریق پرنس ادوارد

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی مانیتوبا

استان مانیتوبا یکی از بهترین برنامه های مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی را فراهم می کند. تا از به وسیله این استان نامزد اخذ اقامت دائم کانادا شوند، به این شرط که در این استان سرمایه‌ گذاری کرده و کسب و کاری را مدیریت نمایند. پس از دریافت پذیرش، متقاضی با مقامات دولت کانادا در مانیتوبا قراردادی را امضا می‌نماید. این قرارداد متقاضی را ملزم می‌کند که کنترل صد در صد یک کسب و کار را از طریق خرید یک کسب و کار موجود یا تأسیس یک کسب و کار جدید در این استان به دست گیرد.

یکی از مهمترین نکات مثبت استان مانیتوبا هزینه های زندگی نسبتاً  ارزان در این استان است زیرا در مقایسه با سایر شهرهای بزرگ کانادا مانند تورنتو و ونکوور، قیمت مسکن در شهرهای مانیتوبا بسیار مناسب است. همچنین در مقایسه با سایر استان های کانادا، استان مانیتوبا دارای بهترین سیستم درمان عمومی می باشد. سیستم آموزشی استان مانیتوبا برنامه های با کیفیت بالا که شامل تمام شاخه های علمی، هنری و ورزشی می باشد را عرضه می نماید. بطور کلی، مانیتوبا محل امنی برای زندگی، تحصیل و کسب خانواده ها و به ویژه مهاجران خارجی است.

مزیتهای مهاجرت به کانادا از طریق استان مانیتوبا

 •  دریافت اقامت دائم به صورت مستقیم
 • مبلغ پایین سرمایه گذاری
 • قابل بازگشت بودن ودیعه در صورت انجام سرمایه گذاری
 • سفر اکتشافی جهت آشنایی با استان، قبل از پرداخت ودیعه
مهاجرت به کانادا از طریق منیتوبا

مهاجرت به کانادا از طریق استان بریتیش کلمبیا

مهاجرت به کانادا از روش سرمایه گذاری برنامه استانی بریتیش کلمبیا ویژه کار آفرینان با سابقه ای است که آماده سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا هستند و می‌ خواهند فعالانه کسب و کاری را در آنجا مدیریت نمایند. در صورت پذیرفتن درخواست شما، ویزای اقامت دائم کانادا برای شما و افراد خانواده تان صادر خواهد شد که به شما امکان زندگی و کار کردن در کانادا را می دهد.

مهاجرت  از طریق سرمایه گذاری در استان بریتیش کلمبیا

در تاریخ ٢ جولای ٢٠١۵ دولت بریتیش کلمبیا طرح جدید و بهبود یافته مهاجرت از طریقکارافرینی به استان بریتیش کلمبیا را معرفی کرد. روش مهاجرت کارافرینی به استان بریتیش کلمبیا BC PNP entrepreneur immigration stream  کارآفرینان با تجربه‌ای که آماده سرمایهگذاری و اداره فعال یک بیزینس در استان بریتیش کلمبیا باشد را جذب می‌نماید. کارآفرینان در این برنامه باید حداقل دارای ۶۰۰ هزار دلار کانادا سرمایه اولیه باشند که این سرمایه را از روش های قانونی به‌دست آورده‌اند. همچنین داوطلب اقامت از طریق کارافرینی در استان بریتیش کلمبیا باید پس از ورود به بریتیش کلمبیا حداقل ٢٠٠ هزار دلار در بیزینس مورد نظر سرمایه گذاری  نماید. این برنامه در حال حاضر به شیوه ای است که داوطلبان مهاجرت به کانادا باید در سیستم آنلاین اداره مهاجرت ثبت نام کرده و بر اساس سن و تحصیلات و مهارت انگلیسی و دارایی مالی و تجربه بیزینس و تجاری و همچنین سفر قبلی به استان بریتیش کلمبیا امتیاز بگیرند. متقاضیانی که بالاترین امتیاز را دریافت کنند از آنها مانند سیستم اکسپرس اینتری برای اقدام دعوت به عمل خواهد آمد. این افراد نامه‌ای به عنوان ITA که همان دعوت نامه می‌باشد را دریافت خواهند کرد و پس از آن مدارک تکمیلی را باید در فرصت ۴ ماه  ارائه نمایند. در اینجا نکات کلیدی طرح مهاجرت به استان بریتیش کلمبیا از طریق کارافرینی و بیزینسی را مرور می‌کنیم.

اطلاعات عمومی بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا  غربی‌ترین استان کانادا و در کنار اقیانوس آرام جای دارد. مرکز استان ویکتوریا و بزرگ‌ترین شهر آن ونکوور است. بریتیش کلمبیا با داشتن مناطق زیبای طبیعی (۶ پارک ملی) نزدیک به ۴ میلیون نفر را در خود جای داده‌است. مساحت این استان به اندازه جمع مساحت فرانسه، آلمان و هلند است. ونکوور بر خلاف دیگر مناطق کانادا آب و هوایی ملایم دارد و خبری از زمستانهای سرد در آن نمی‌باشد. مناطق ساحلی این استان دارای آب و هوای معتدل و بارانی می باشد. میانگین دمای سالیانه در بیشتر شهرهای پرجمعیت این استان بالای 10 درجه سانتیگراد می باشد. پرجمعیت‌ترین شهر استان، ونکوور،که یکی از سه شهر ممتاز جهان می‌باشد.   سالانه در حدود ۳۵۰۰۰ نفر مهاجر وارد این استان می‌شوند و در کل مهاجرین بخش مهمی از جمعیت استان را تشکیل می‌دهند. درحقیقت یک سوم جمعیت ونکوور خارجی هستند.

این برنامه برای افراد با تجربه و مدیران و صاحبان بیزینس که دارای سرمایه کافی و نقد هستند و می خواهند بیش از یکسال در بریتیش کلمبیا BC اقامت گزینند مناسب می باشد. این افراد باید در یک بیزنس جدید یا با سابقه قبلی سرمایه گذاری نمایند و یک فرد مقیم کانادا را به استخدام خود درآورند و به صورت مستمر در مدیریت روزمره آن حداقل به مدت یکسال دخالت داشته باشند تا بتوانند واجد شرایط این برنامه BC Provincial Nominee Program’s – PNP  گردند.

مهاجرت به کانادا بریتیش کلمبیا

برای اطلاع از آخرین شیوه ها و انتخاب بهترین روش برای مهاجرت به کانادا با مشاورین ما  تماس بگیرید  یا برای ما ایمیل ارسال نمایید.

منبع بیشتر اطلاعات فوق از وب سایت رسمی دولت کانادا جمع آوری شده است.