تحصیل در قبرس

تحصیل در قبرس

تحصیل در قبرس

تحصیل‌ در دانشگاه‌ها و كالج‌های این‌ قبرس بر مبنای نظام‌ واحدی است‌ و در دوره‌ Master وPh.D. به‌ همراه‌ واحدهای تحصیلی، باید پایان‌ نامه‌ پژوهشی نیز ارایه‌ شود. وزارت‌ تحصیلات‌ عالیه‌ قبرس‌ توسط‌ شورای SEKAP (تاییدیه) و سازمان KYSATS كنترل‌ علمی مراكز علمی را انجام‌ می‌دهد و تاییدیه‌ صادر می‌كند. بخش‌ یونانی نشین‌ قبرس‌ تنها یک دانشگاه‌ و چند كالج‌ بزرگ‌ و چندین‌ كالج‌ كوچک دارد. بخش‌ ترک نشین‌ قبرس‌ از لحاظ‌ سطح‌ زندگی پایین‌تر است، اما با کمک‌های دولت‌ تركیه‌ دانشگاه‌های خوبی تاسیس کرده‌است. دراین‌ بخش، دانشگاه‌ها از YÖK (وزارت‌ آموزش‌ عالی تركیه) تاییدیه‌ دریافت‌ می‌کنند. زبان‌ تحصیل‌ در دانشگاه‌های این‌ كشور (یونانی نشین‌ و ترک نشین) انگلیسی است‌ و تنها استثنا دانشگاه‌ قبرس‌ است‌ كه‌ زبان‌ رسمی آن‌ یونانی است.

مشاوره تحصیل در قبرس

دانشگاه های  قبرس هدف دارد به یک موسسه آموزشی و تحقیقاتی بین المللی از طریق ارتقاء سطح دانش خود تبدیل شود و در حال متمایز ساختن خود به عنوان یک مرکز عالی در منطقه مدیترانه برای تحصیل در قبرس می باشد.

برای پذیرش در دوره کارشناسی حداکثر سن ۳۰ سال است. ولی برای کارشناسی ارشد و دکترا محدودیت سنی وجود ندارد.

دانشجوی متاهل می‌تواند با همسر خود به قبرس عزیمت نماید. در طول مدت تحصیل دانشجو، همسر وی نیز با برگه تایید پلیس اجازه اقامت در قبرس را خواهد داشت.

 

تحصیل در قبرس دندانپزشکی

آموزش با کیفیت بالا، محیط امن، هزینه های زندگی مقرون به صرفه، تدریس منحصرا به زبان انگلیسی، آب و هوای مدیترانه لذت بخش، چهارراهی بین قاره های اروپا، آسیا و آفریقا، قبرس را به قطب آموزشی بین المللی تبدیل کرده است و به همین دلیل دانشجویان بسیاری تحصیل در قبرس را برای خود انتخاب می کنند.

تحصیل  دندانپزشکی در قبرس و تحصیل پزشکی در بین دانشجویان پزشکی بین المللی و ایرانیان عزیز بسیار محبوب است. دانشگاه پزشکی و دندانپزشکی در قبرس 4  رشته (پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، دامپزشکی و غیره) را در سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی ارائه می دهد.

دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی در قبرس مورد تایید وزارت بهداشت ایران

  •   دانشگاه قبرس
  •   دانشگاه قبرس فناوری

در حالی که بسیاری از دانشکده های پزشکی و دندانپزشکی در قبرس جوان هستند، دارای تجربه بین المللی با موسسات همکار می باشند. به عنوان یک مثال خوب فارغ التحصیلان پس از تحصیل به راحتی توسط دانشگاه سنت جورج لندن و دانشکده پزشکی دانشگاه نیکوزیا برای ادامه تحصیل پذیرفته می شوند.

هزینه زندگی در قبرس و هزینه تحصیل در قبرس شمالی

دانشجویان سالانه هزینه شهریه  ای € 5600 به طور متوسط بایستی برای شرکت در بسیاری از برنامه های پرداخت کند. همه دانشجویان بین المللی بورس تحصیلی دریافت میکنند که در پرداخت 50٪ این شهریه استاندارد به آنها کمک می کند. به موجب این بورسیه تحصیلی برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی قبرش هزینه سالانه به 2800 € را دریافت خواهند کرد. شهریه بخش های خاص پزشکی، داروسازی، دامپزشکی، دندانپزشکی و حقوق به شرح زیر است:

 

    پزشکی € 12،600

    دندانپزشکی € 9400

    داروسازی 8600 €

    دامپزشکی 8600 €

    حقوق 3800 €

 

پیشنهادات بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی برای رشته های بالا وجود دارد، اما بورسها تنها به دانش آموزان برجسته بر اساس ارزیابی نتایج دبیرستان ارائه میگردد.

 

بورسیه تحصیلی در دانشگاه های قبرس معمولا به افرادی با رزومه های بالا تعلق می گیرد در صورت پذیرش از دانشگاه های قبرس  با بورسیه در هر دانشگاهی شرایط تحصیل رایگان درقبرس برای شما امکان پذیر میگردد.

 

این بورسیه های تحصیلی هزینه شهریه، محل اقامت و غذا را تا € 4400 پوشش می دهد. محل اقامت در یک خوابگاه استاندارد 4 نفر می باشد.

 

دقت کنید قبل از مهاجرت بایستی اطلاعات لازم در رابطه با مبلغ تمکن یا ساپورت مالی سفارت را به دست آورید. و همچنین به علت اینکه یکی از موارد بسیار مهم در امر مهاجرت هزینه می باشد از قبل از هزینه زندگی دانشجویی درقبرس مطلع گردید.

 

شهریه برای برنامه های کارشناسی ارشد نیز به دانشجویانی که نمرات بالایی در مقطع کارشناسی داشتند تعلق میگیرد.

 

شرایط پذیرش در دوره های 6 ساله در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در قبرس

 

    نتایج خوب در دوره دبیرستان (کسب سطح، BI، A در مقطع دیپلم یا معادل آن) و نمرات خوب در درس های زیست شناسی، شیمی، فیزیک و یا ریاضی؛

     دارای مدرک رسمی زبان المللی زبان انگلیسی؛

    هدف از تحصیل بایستی به زبان انگلیسی نوشته شود، که شامل انگیزه متقاضی برای تبدیل شدن به یک پزشک یا دندان پزشک و توانایی های ردی متقاضی برای ورود به این رشته است.

    شرکت در یک مصاحبه شخصی چه به صورت حضوری یا از طریق اسکایپ؛

    داوطلبانی که دارای مدرک کارشناسی هستند مقداری از واحد های آنها در نظر گرفته می شود و از طول مدت تحصیل آنها کسر میگردد.

 

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های قبرس بستگی به دانشگاه انتخابی شما در این کشور دارد. معمولا اخذ پذیرش در دانشگاه های خصوصی راحت تر از دانشگاه های دولتی است، اما حتما دقت فرمایید دانشگاه انتخابی مورد تایید وزارت علوم باشد. شهریه دانشگاه های خصوصی قبرس معمولا بالا می باشد.

شرایط پذیرش در دوره های 4 ساله در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در قبرس

 

    مدرک کارشناسی یا معادل آن و یا یک درجه بالاتر (برای مثال، کارشناسی ارشد یا دکترا) در هر رشته.

    تجربه حرفه ای و یا تجربه داوطلبانه در زمینه پزشکی یا رشته های مرتبط با سلامت.

    نمره رضایت بخش در آزمون پذیرش دانشکده پزشکی یا آزمون (GAMSAT) و یا امکت  (MCAT

    اگر زبان مادری فرد انگلیسی نیست ارائه یک مدرک زبان انگلیسی معتبر ضروری است، مثل IELTS  (سیستم بین المللی مدرک زبان انگلیسی) یا معادل آن به عنوان مثال TOEFL.

 

گواهی پزشکی: گواهی سلامت رضایت بخش (از جمله عدم ابتلا به ایدز و هپاتیت) و گواهی سوء پیشینه از اداره پلیس کشور شما، به طور متوسط سالانه هزینه های زندگی: 9000 € در این کشور می باشد. البته بسته به شیوه  زندگی هر فرد این مقدار متفاوت است.

 

هزینه درخواست، هزینه ویزا، هزینه سالانه بیمه درمانی، هزینه بیمه حوادث شخصی سالانه برای دانشجویان بین المللی به 1080 € می باشد، و بسته به تابعیت دانشجو متفاوت است.

 

تحصیل در رشته داروسازی قبرس

دانشکده داروسازی ( با برنامه های B.Pharm. و Pharm.D.) و رشته پزشکی و دندانپزشکی (دکتری و جراحی) در دانشگاه مدیترانه شرقی به ترتیب در سال های 2011 و 2012 تاسیس شد.

دانشگاه مدیترانه شرقی (EMU) در سال 1979 به عنوان موسسه تکنولوژی عالی در مهندسی عمران، مهندسی برق و مهندسی مکانیک در قبرس تاسیس شده است. امروز یک دانشگاه چند رشته با بیش از 11 دانشکده ها و 36 موسسه پژوهشی می باشد.

 

بیش از 97 رشته در مقطع کارشناسی و 75 رشته در مقاطع تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه ارائه میگردد، دانشگاه مدیترانه شرقی با محیطی چند فرهنگی پذیرای بیش از 19،000 دانشجو از بیش  98 کشور با طیف گسترده ای از برنامه ها به زبان انگلیسی و ترکی است.

 

هدف دانشگاه EMU توسعه بیشتر و تبدیل شدن به نهاد علمی پیشرو در شرق میانه، شمال آفریقا و شرق مدیترانه است.

دانشکده پزشکی دانشگاه نیکوزیا در قبرس

 

دانشکده پزشکی دانشگاه نیکوزیا در قبرس دو برنامه 6 و 4 سال ساله پزشکی را با همکاری دانشگاه سنت جورج لندن به زبان انگلیسی ارائه میکند.

 

تحصیل در قبرس اروپایی

 تحصیل در قبرس اروپایی همواره بسیار مورد توجه متقضیان تحصیل در قبرس  قرار دارد.دانشگاه اروپایی قبرس (EUC)  دارای دانشکده پزشکی با برنامه پزشکی 6 ساله به زبان انگلیسی می باشد این دانشکده از سپتامبر 2013 تاسیس شده است.

 

در رشته پزشکی و دندانپزشکی در دانشکده پزشکی اروپایی قبرس از سال اول مطالعات بالینی آغاز می شود. هدف این برنامه تجهیز دانشجویان به مهارت ها و دانش لازم به عنوان یک پزشکی در قرن 21 می باشد.

 

برنامه پزشکی 6 ساله (برنامه پزشکی در مقطع کارشناسی) دارای بازار کار فراوانی در قبرس و همچنین کشورهای اروپایی می باشد.

 

دانشکده پزشکی در دانشگاه اروپایی قبرس دارای برنامه درسی مبتنی بر سیستم یکپارچه یادگیری مبتنی بر شرکت در سخنرانی ها، رفع مشکل، یادگیری مبتنی بر کارآموزی، کلاس های عملی، یادگیری مستقل، آموزش مجازی و آموزش بالینی در تماس با بیمار در بیمارستان های دولتی و خصوصی قبرس، و جلسات کسب مهارت های بالینی می باشد.

 

دانشکده پزشکی به دنبال دانشجویانی با علاقه صادقانه به رشته پزشکی و دندانپزشکی با علاقه به خدمات بهداشت عمومی با توانایی تجزیه و تحلیل اطلاعات و حل مشکلات، توانا در ایجاد رابطه با بیمار، قدرت مراقبت از دیگران و برقراری ارتباط با بیماران و همکاران، دارای قدرت قضاوت بالا، قدرت تصمیم گیری تحت فشار می باشد.

دانشگاه مدیترانه شرقی

 

دانشگاه مدیترانه شرقی (EMU) در سال 1979 به عنوان موسسه تکنولوژی عالی در مهندسی عمران، مهندسی برق و مهندسی مکانیک در قبرس تاسیس شده است. امروز یک دانشگاه چند رشته با بیش از 11 دانشکده ها و 36 موسسه پژوهشی می باشد.

 

بیش از 97 رشته در مقطع کارشناسی و 75 رشته در مقاطع تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه ارائه میگردد، دانشگاه مدیترانه شرقی با محیطی چند فرهنگی پذیرای بیش از 19،000 دانشجو از بیش  98 کشور با طیف گسترده ای از برنامه ها به زبان انگلیسی و ترکی است

 

.