اقامت ترکیه | مهاجرت به ترکیه | شرایط اقامت در ترکیه

اقامت ترکیه

اقامت ترکیه

اخذ اقامت ترکیه به یکی از متداول ترین شیوه برای مهاجرت ایرانیان به خارج از کشور تبدبل شده است. برای اخذ انواع اقامت ترکیه راه های مختلفی وجود دارد. متقاضیان محترم معمولا سوال های زیادی در مورد اقامت ترکیه و مهاجرت به کشور ترکیه دارند که در این مقاله تلاش شده که بیشتر اطلاعات توسط گروه برو خارج پوشش داده شود است.

شیوه های گرفتن اقامت ترکیه

  • دریافت اقامت ترکیه با خرید ملک
  • ذریافت اقامت ترکیه با ازدواج با شهروند ترک
  • ذریافت اقامت ترکیه با ثبت شرکت
  • دریافت اقامت ترکیه با تمکن مالی

 اقامت ترکیه و مزایای آن

پس از دریافت اقامت ترکیه  امتیازهای فراوانی نصیب متقاضی میشود. معمولا متقاضیانی خواستار اخذ اقامت ترکیه هستند برای تجارت و کسب و کار خارج از ایران یا ایجاد رابطه تجاری با ایران است. با توجه به اینکه ترکیه روابط تجاری و سیاسی خوبی با ایران دارد و در لیست تحریم آمریکا و دیگر کشورهای مهم دنیا نمی باشد، میتواند گزینه خوبی برای اخذ اقامت یک تاجر باشد. در ترکیه امتیازات زیادی به کسانی که در آنجا اقامت دارند میدهند. مانند سالن ورزشی رایگان، آموزش زبان رایگان، آموزش فرزندان شما در مدارس ترکیه به صورت رایگان و …

آموزش رایگان زبان ترکی در ترکیه

کسانی که اقامت ترکیه را دارند میتوانند از آموزش رایگان آکادمیک در ترکیه بهره مند شوند. برای این آموزش در ایران باید بیش از 5 میلیون تومان هزینه کرد که در ترکیه به رایگان در اختیار شما قرار میدهند.

افتتاح حساب در ترکیه

پس از مهاجرت به ترکیه  و دریافت اقامت ترکیه امکان افتتاح حساب های ارزی با واحد دلار آمریکا و یورو و لیر و … وجود دارد. در صورت اشتغال در خاک ترکیه امکان اخذ کارت اعتباری ویزا برای متقاضی است. البته در صورتی که متقاضی قصد اشتغال در ترکیه نداشته باشد میتواند کارت دبیت ویزا یا مستر را تهیه کند و غیر از وام، از همه امکانات یک کارت اعتباری استفاده کند.

دریافت وام

سرمایه گزاری و دریافت وام  از بانک های ترکیه  یکی از دلایل دریافت اقامت ترکیه است. بر خلاف ایران در ترکیه وام با سود 1.32% با بالا قابل دریافت است. برای مثال بانک Ziraat تا 100000 لیر ترک با نرخ سود 1.32% ماهانه بدون مسدودی حساب و بلوکه شدن حساب اعطا میکند.گرفتن وام در ترکیه به مراتب راحت تر از دریافت وام در ایران می باشد.

زندگی بهتر نسبت به ایران

هزینه های زندگی در ترکیه نسبت به بقیه کشور های اروپایی, کانادا, استرالیا و آمریکا که مقصد بیشتر مهاجران ایرانی هستند به مراتب پایین تر است، البته اگر توریستی به ترکیه رفته باشید باهزینه های بالایی مواجه میشوید چون توریست هستید. اما اگر یک مقیم ترکیه باشید شرایط بسیار ایده عالی در انتظار شماست. به عنوان مثال خودروهای جدید بنز با حدود 110000 لیر قابل خرید است، هزینه خوراک شبیه ایران است و هزینه مسکن و اسکان هم با ایران برابری می کند. برای خرید ملک در صورتی که شهروند باشید میتوانید از دم قسط نسبت به خرید ملک اقدام کنید و اگر خارجی باشید میتوانید با پرداخت 30% مبلغ ملک نسبت به خرید اقساطی ملک در ترکیه اقدام کنید. اجاره ملک در ترکیه نیز شرایط خوبی دارد.برای مثال 1000 لیر ماهانه و بدون پرداخت پول پیش م یتوانید در بخش های بسیار خوب شهر استانبول خانه ای با سونا و استخر و جکوزی داشته باشید. با همین هزینه در ازمیر و کوش آداسی میتوانید زندگی مجلل تری داشته باشید.

خودرو سازانی مانند رنو در ترکیه با شرایط بسیار خاص با یکدیگر رقابت میکنند که سود این رقابت را مشتری میبرد. رنو مگان 2018 را با پرداخت ماهانه 1500 لیر بدون پیش پرداخت به صورت تحویل فوری در ترکیه میتوانید در اختیار داشته باشید.

 پوشاک  ترکیه که هم اکنون در نزد ایرانیان بسیار محبوب است در ترکیه با قیمت های به مراتب پایین تر به فروش می رسد. حداقل درامد کارمند و کارگر بیش از دو برابر در ایران است. البته برخی هزینه ها در ترکیه از ایران بالاتر است، مانند سوخت گازوئیل و بنزین. در کل، نیاز های اساسی زندگی بسیار در دسترس تر و مناسب تر است. در مورد آب و هوا نیز لازم به ذکر است که شما هوای بسیار پاک و متفاوتی در ترکیه خواهید دید.

هزینه های مورد نیاز برای دریافت اقامت ترکیه

هزینه اخذ اقامت ترکیه برای روش های مختلف که در ابتدای مقاله ذکر شد متفاوت است، هزینه های اداری برای ارزانترین انواع اقامت ترکیه از حدود 2000  لیر شروع و هزینه های کارگزاری و اعلام وکالت میتواند به 4500 هزار دلار برسد. در مواردی مثل اقامت تمکن مالی میتوان با هزینه حدود 2500 دلار به اقامت رسید. در مورد خرید ملک میتوان با حدود 75 هزار لیر ملک تهیه کرد و به اقامت رسید. البته اگر سرمایه گذاری از حد یک میلیون دلار عبور کند  متقاضی می تواند مستقیم  به شهروند ترکیه تبدیل شود. البته باید توجه داشت که با این هزینه در کشورهای معتبر اروپایی نیز می توان سرمایه گذاری و اقامت گرفت

 مدارک مورد نیاز برای اقامت ترکیه

شرایط جدید برای اخذ اقامت در ترکیه تغییراتی به همراه داشته است. مدارک کمی بیشتر شده و سختگیری افسر اداره امنیت کمی بالاتر رفته است. برای دریافت اقامت تمکن مالی نیاز به ارائه عکس، ترجمه پاسپورت، ترجمه سوپیشنیه از ایران در کنسول ایران در ترکیه، مدارکی که نشان دهنده تمکن مالی شما باشد مانند سند ملکی، و ارائه گواهی تمکن مالی 3000 لیری به نرخ دولتی  را دارید. البته مدارک دیگر هم مورد نیاز است که شما می توانید با تماس با شرکت از آن اطلاع یابید.لازم به ذکر است  شرایط  و مدارک مورد نیاز در هر لحظه ممکن است تغییر کند.

تفاوت اقامت  و شهروندی ترکیه

به طور کلی شهروندی به مفهوم تابعیت است و تفاوت آن با اقامت در این است که هر شخصی به هر طریق قانونی که وارد کشور ترکیه شود، از آن لحظه مقیم ترکیه است اما حقوق شهروندی یک ترک را ندارد. حقوق شهروندی در هر کشوری متفاوت است، اما عموما یک شهروند در حق رای و اخذ پاسپورت با مقیم تفاوت دارد. تفاوت بعدی در این است که اقامت ها موقت است و همیشه باید تمدید شود. گاهی برای تمدید اقامت ها باید از کشور خارج شد و گاهی از اداره مهاجرت بدون خروج از کشور قابل تمدید است. در مورد ترکیه، اقامت ها عموما از داخل خاک ترکیه قابل تمدید است البته برای این موضوع باشد شرایطی فراهم شده باشد در غیر این صورت نیاز به مجوز ورود مجدد به خاک ترکیه است.

اخذ سیتیزنشیپ ترکیه

برای اینکه شهروند ترکیه  شوید باید یکی از شروط زیر را فراهم کنید.

دریافت شهروندی ترکیه با ازدواج با شهروند ترک

دریافت شهروندی ترکیه با سرمایه گذاری در ترکیه

دریافت شهروندی ترکیه با کار در ترکیه

اخذ پاسپورت ترکیه

با شهروند شدن کشور ترکیه می توانید پاسپورت ترکیه را دریافت کنید و از سفر به بسیار از کشور ها بدون ویزا لذت ببرید.

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه بسیار ساده است و حدود 4000 دلار هزینه به همراه خواهد داشت. با ثبت شرکت می توانید نسبت به اخذ مجوز کار اقدام کنید و پس از پنج سال به شهروندی ترکیه دست یابید. با ثبت شرکت در ترکیه می توانید وام های بسیار عالی با سود بسیار پایین دریافت کنید. از تحریم ها آزاد شوید و با دنیای بین الملل ارتباط بگیرید. کارت اعتباری داشته باشید و برای اخذ اقامت کشورهایی همچون آمریکا و کانادا به سادگی از سد افسر های کنسولی رد شوید.

اخذ مجوز کار در ترکیه

برای کار ترکیه باید مجوز کار داشته باشید. برای گرفتن مجوز کار باید کارفرمای ترک برای شما اقدام کند. البته لازم به توضیح است که می توان در ترکیه بدون مجوز هم کار کرد که تنها تفاوت آن با کار با مجوز در دریافت بیمه است. در صورتی که بدون مجوز کار کنید بیمه ای برای شما برای بازنشستگی رد نمیشود و موضوع بیمه رابطه مستقیم با اخذ شهروندی ترکیه دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و شروع پروسه اقامت ترکیه با کمترین هزینه با ما تماس بگیرید.